Dovoz ojetého auta z Německa je výhodný

Uvažujete o koupi auta, ale nemáte dostatek financí na koupi zcela nového vozu a bojíte se zakoupit auto z bazaru nebo na inzerát? Pak je právě vám určena možnost zajistit si dovoz ojetého auta z Německa. Ojetá auta z Německa bývají ve velmi slušném technickém stavu a jejich ceny se příliš neliší od cen podobných ojetých vozů u nás – ovšem vybavení a stav jsou mnohem lepší. Navíc příliš nehrozí, že byste koupili vůz po bouračce, který je inzerován jako nebouraný. Dovoz ojetého auta z Německa se vám jistě vyplatí.

Proč právě ojeté auto z Německa?

Německo je pro nás snadno dostupnou zemí, Němci jsou proslulí svou precizností, která se projevuje i v péči o vozy a silnice. Dovezené ojeté auto z Německa bude tedy v o moc lepším stavu, než stejně starý automobil zakoupený u nás. Německá auta bývají garážovaná a pravidelně servisovaná, navíc nehrozí, že by u dovezeného auta z Německa byl přetočený tachometr, protože stáčení kilometrů je v Německu trestným činem. Dá se spolehnout na to, že auto nebude bourané, bouraná riziková auta se totiž v Německu neopravují a jdou přímo do šrotu.

Jak vybrat vhodný vůz

Protože Němci auta po nějaké době mění za novější, lze v inzerci najít velmi zachovalé vozy za více než příznivé ceny. Auto si můžete vybrat a zakoupit sami, ale pak budete muset vyřídit i všechny administrativní úkony. Vyberete si auto, kontaktujete prodejce a naplánujete si cestu pro auto. Na místě pak budete muset navštívit úřady a zaplatit poplatky spojené s prodejem. Obdržíte mezinárodní registrační značky, po příjezdu do Čech budete muset opět na úřady a absolvovat další kolečko úředních úkonů. Dovoz ojetého auta ze zahraničí tak může být pro jednotlivce značně náročný (nejen časově), ale na druhou stranu i výrazně finančně výhodný.

Jak dovoz ojetého auta probíhá

Pokud máte pocit, že byste všechny úřední úkony nemuseli zvládnout, můžete si ojeté auto ze zahraničí nechat dovézt. Vyberte si některou z firem, které se dovozem ojetých aut z Německa profesionálně zabývají. Pak už si sami budete muset jen vybrat vhodné auto, které byste chtěli dovézt. Firma se již o vše postará sama. Na vás bude jen zaplatit příslušnou sumu, převzít auto s doklady a s novým dovezeným autem odjet.

Přejeme vám mnoho šťastných kilometrů bez nehod!